Polacy uwielbiają wakacje w północnej Afryce, od lat chętnie odpoczywają w Tunezji i zwiedzają Egipt. Tuż obok tych krajów leży wspaniałe, barwne i niezwykle atrakcyjne turystycznie Maroko, które nieśmiało zyskuje coraz więcej sympatyków. Marokańscy turyści dzielą się właściwie na dwie kategorie: preferujących zwiedzanie na własną rękę i zostawiających organizację wyprawy biurom podróży (tu oczywiście największa popularnością cieszą się oferty last minute).

Maroko | Polacy uwielbiają wakacje w północnej Afryce
Maroko | Polacy uwielbiają wakacje w północnej Afryce (by MEJones)

Dlaczego warto jechać do Maroka? Bo tu zatrzymał się czas! Marokańskie miasta żyją swoim życiem, wszystko wokół tętni, ale gwar i tempo życia odczuwa się tu inaczej niż w miastach europejskich. Tu wszystko ma swój niepowtarzalny klimat, który uwielbiają turyści. Główną zaletą Maroka są tutejsze miasta, które kryją w sobie coś niezwykłego, tajemniczego i z pewnością – wartego poznania.


Dla przykładu, Marrakesz czaruje przyjezdnych malowniczymi, ciasnymi uliczkami. Za sprawą czerwonych murów, z których zbudowane jest praktycznie całe miasto, określany bywa on mianem „czerwonego miasta”. Liczne zakątki Marrakeszu pełne są wartych uwagi meczetów, muzeów i garbarni prowadzonych w dawnym stylu. Wizytówką miasta jest bazar na placu Jamma El Fna (Dżemaa El-Fna).

Głównym ośrodkiem wypoczynkowym jest z kolei Agadir. Turyści uwielbiają to miejsce, głównie ze względu na tutejsze plaże, które w rzeczy samej są najpiękniejsze w całym Maroku. Wachlarz usług i atrakcji turystycznych Agadir jest naprawdę szeroki i nie można się tu nudzić.

Ci, którzy uwielbiają zwiedzać powinni wybrać się do miejscowości Fez, gdzie średniowieczna zabudowa miasta urzeka absolutnie każdego.

Atrakcją Maroka jest również spalona słońcem pustynia i tzw. kazby, czyli wyjątkowe domy-twierdze.

Ponadto z Maroka można przywieźć niesamowite pamiątki, w tym: piękne rękodzieła, przyprawy, biżuterię i słynne marokańskie dywany.

Wakacjom w Maroku towarzyszy słońce, piękne widoki, plaże i egzotyczna muzyka. Maroko jest jednym z tych miejsc, które pozostają w pamięci na długo, a wspomnienia kuszą, by do nich powrócić.


Podstawowe dane o Maroku
Stolica: Rabat
Powierzchnia: 446 550 km²
Liczba mieszkańców: 33,8 mln
Waluta: dirham (MAD)
(sprawdź kurs dirhama)
Język urzędowy: arabski

Maroko - flaga Maroka

Maroko - godło Maroka

Nasze strony

Chorwacja
Chorwacja
Hiszpania
Hiszpania